تاسیس کارخانه در کرمان

IMG_6567

اهمیت تغذیه در ساعات آغازین روز شاید برای بسیاری سوال باشد. بسیاری برای لاغر شدن صبحانه را حذف می‌کنند اما بسیاری معتقدند صبحانه تاثیری در کاهش وزن‌شان ندارد. محققان دانشگاه آلاباما با به کارگیری 300 داوطلب کاهش وزن این مسئله را مورد مطالعه‌ای دوباره قرار دادند. داوطلبان به سه گروه تقسیم شدند:
1- گروهی که صبحانه نمی‌خورند.
2- گروهی که حتما صبحانه می‌خورند.
3- گروهی که برنامه‌ی قبلی خودشان را دنبال می‌کنند.
داوطلبین بعد از 16 هفته برای وزن کشی به آزمایشگاه برگشتند. هیچ کدام وزن زیادی کم نکرده بودند (حدود 5/0 کیلوگرم) و خوردن یا حذف صبحانه تاثیری بر وزن آنها نگذاشته بود.
در تحقیق دیگر نیز میزان کلسترول و قند خون 33 شرکت کننده که برخی صبحانه می‌خورند و برخی نمی‌خوردند اندازه گرفته شد. پس از 6 هفته شمارنده‌ی ثبت فعالیت فیزیکی آنها را که میزان کلسترول، قند خون و متابولیسم آنها را درهنگام استراحت ثبت می کرد، بررسی کردند و متوجه شدند تغییری بین آنها وجود نداشته است.
برخلاف عقیده‌ی عمومی که می‌گوید افرادی که صبحانه را حذف می‌کنند مقدار ناهار و شام‌شان بیشتر است همچین چیزی صحت نداشت و تنها فرق آنها این بود که دچار کسالت و تنبلی صبحگاهی بودند.
سرپرست تحقیقات این دانشگاه می گوید: «در ارتباط با کاهش وزن، صبحانه هم مثل بقیه‌ی وعده‌های غذایی است و نخوردن آن سبب چاقی یا لاغری نمی‌شود.»
برای ثابت شدن تاثیر خوردن صبحانه باید تعداد بیشتری آزمایش اتفاقی صورت بگیرد. نتایج نصفه و نیمه‌ی علمی به دست آمده نمی‌تواند ما را به خوردن یا نخوردن صبحانه تشویق کند. پس می‌توانید تا به ثمر نشستن تحقیقات دقیق‌تر برنامه‌ی هر روزه‌ی خودتان را در این زمینه دنبال کنید.

این مطلب را به اشتراک گذارید

نویسنده هیچ اطلاعات به پروفایل خود را اضافه کنید و در عین حال

پیام بگذارید